Unfortunately, this product's description is not available in your language.

Praga z Karpacza i Szklarskiej Poręby

Praga, Czechy
Best offer Confirmed dates

Wycieczka jednodniowa z Karpacza do Pragi we wtorki, czwartki i soboty. Zniżka dla dzieci i młodzieży do 18 lat.

Book

Description

Zbiórka: ul. Konstytucji 3 Maja w Karpaczu z każdego przystanku PKS ok. godziny 8:00.

Przystanki: Dworzec PKP, PKS Bachus, PKS Chrobry, PKS Biały Jar, PKS Morskie Oko, PKS Pegaz, PKS Wang, PKS Karpacz Górny. Godz. 8:45 - Szklarska Poręba, dworzec autobusowy.

Powrót do Karpacza ok. 21.00.


Praga – stolica i największe miasto Czech, położone w północno-zachodniej części kraju, nad Wełtawą, zajmuje 496 km kw. Miasto zamieszkiwane jest przez 1,2 mln ludzi (metropolia 1,9 mln).


Program wycieczki:

 • godz. 08:00 — wyjazd z Karpacza
 • godz. 08:45 — zbiórka w Szklarskiej Porębie (dworzec autobusowy)
 • godz. 09:00 — przekroczenie granicy Jakuszyce-Harrachov
 • godz. 11:30 — przyjazd do Pragi, rozpoczęcie zwiedzania. Spacer po najstarszych, najbardziej znanych, zabytkowych częściach Pragi: Pohorzelec, Nowy Świat, Loreta Praska, Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti.
 • godz. 15:30 — czas wolny
 • godz. 17:00 — spotkanie z przewodnikiem w umówionym miejscu, wyjazd z Pragi
 • godz. 21:00 — powrót do Karpacza

*program jest ramowy i może ulec niewielkiej zmianie.


Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Co roku miasto gości ponad 4 mln osób (głównie Brytyjczyków i Niemców). Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu.

Zamek na Hradczanach

Hradczany usytuowane są na zachodnim brzegu Wełtawy. Jest to najstarsza, najsłynniejsza i najlepiej zachowana dzielnica Pragi. W skład kompleksu zalicza się Zamek Królewski oraz katedra św. Wita. Na zamek wchodzimy przez strzeżoną rokokową bramę tuż, za którą znajduje się dziedziniec zwany honorowym, przy którym znajduje się rezydencja głowy państwa.

Most Karola

Następnym punktem naszej wycieczki będzie spacer przez najpopularniejszy kamienny most w Pradze, skąd będziecie Państwo podziwiać przepiękną panoramę Zamku na Hradczanach. Most ma prawie 516 metrów i łączy Malá Strana i Staré Město.

Rynek Starego Miasta - Ratusz Staromiejski

Na liście najpiękniejszych zabytków w Pradze znajduje się Ratusz Staromiejski, który został otwarty w 1338 roku. W późniejszych latach dobudowana 70-metrową gotycką wierzę. Ratusz ozdobiony jest XV- wiecznym zegarem astronomicznym, przed którym każdego dnia gromadzą się turyści podziwiający paradę zintegrowanych z nim figur 12 apostołów, przypominających o upływie czasu.

Price includes

 • Komfortowy przejazd autokarem
 • Opieka wykwalifikowanego pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL

Price does not include

 • Kosztów wyżywienia

Requirements

 • Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek

Meeting point

Tips

 • 100 KČ = ok. 17,50 zł
 • Podczas tej wycieczki udostępniamy Państwu odbiorniki Tour Guide więc prosimy o zabranie ze sobą słuchawek z tradycyjną końcówka. W przypadku braku słuchawek zapraszamy do biura po ich zakup
High quality
Carefully selected offers
from reliable organizers.
Lowest prices
Discounts up to 50%!
Negotiated specially for you.
PLN
Safe payments
Pay in installments, online through our online payment platform, directly to the Company account or in cash on the spot.
Book online
Amazing adventures, tours, attractions - all in one place!